wrapper

زوم تک
سه شنبه 26 دي 1396.
امروز ،
الثلاثاء 29 ربيع ثاني 1439.
 - 
Jan 16 2018.
 - 

  rss-icon telegram icon iconinsta  

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درجلسه اضطرای با شرکتهای توزیع دارو و تجهیزات پزشکی گفت: با آغاز عملیات آوار برداری هر لحظه نیاز به دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی برای امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله بیشتر می شود.

 به گزارش ایفدانا از کرمانشاه؛ دکتر امید عبدی در جلسه ای با شرکتهای توزیع دارو و تجهیزات پزشکی که به صورت اضطراری در  در معاونت غذا و دارو برگزار شد از کمبود شدید دارو و ملزومات پزشکی خبر داد و گفت: در برخی از شهرهای استان کرمانشاه میزان خسارات جانی و مالی بسیار زیاد است و این امر استان کرمانشاه را به حالت بحران درآورده است. همچنین به دلیل آسیب دیدن برخی از بیمارستانها از جمله تخریب 70 درصدی بیمارستان شهدای سرپل بسیاری از تجهیزات این بیمارستان خراب شده و قابل استفاده نمی باشد.

وی گفت: از ساعات اولیه امدادرسانی معاونت غذا و دارو با هماهنگی و همکاری شرکت های توزیع دارو از جمله رازی، داروپخش و البرز، از محل دپو استانی شرکت های توزیع شروع به ارسال نیازهای دارویی و ملزومات مصرفی به مناطق آسیب دیده کردند که با آغاز عملیات آواربرداری و امداد گسترده و زیاد شدن آمار مصدومان متاسفانه داروهای مورد نیاز در انبار شرکت ها تمام شده و نیاز است که این اقلام از مرکز و سایر استانها تامین شود.

دکتر عبدی خاطرنشان ساخت: کمبود داروهایی از قبیل واکسن کزاز، انواع سرم و آمپول های هپارین ، آلبومین، اپی نفرین و پتاسیم کلراید از جمله این نیازها می باشد.

وی عنوان کرد: کمبود تجهیزاتی از قبیل تخت بیمارستانی ، دی سی شوک، مانتیور و ملزومات مصرفی شامل انواع آتل ، کچ معمولی و گچ فایبرگلاس، آنژیوکت و چسب لکوپلاس، نخ بخیه، ولباند، پنبه و گاز استریل دیده می شود.

دکتر عبدی از حضور به موقع شرکتهای توزیع دارو و ملزومات پزشکی که از ساعات آغازین زلزله اقدام به تهیه دارو و ملزومات مورد نیاز نموه اند قدردانی کرد و افزود این زلزله متاسفانه موجب خسارات شدید مالی و جانی به هموطنان ما در استان کرمانشاه شده است که وظیفه همه ما کمک و امداد رسانی بموقع به عزیزان آسیب دیده می باشد.

 

www news
آخرین ویرایش در دوشنبه, 22 آبان 1396

عضویت در خبرنامه

اشتراک

برای دریافت آخرین اخبار مرتبط با انجمن، آدرس ایمیل خود را وارد کنید

آمار بازدیدکنندگان

543217
امروزامروز1617
دیروزدیروز2531
هفته جاریهفته جاری10014
ماه جاریماه جاری41732
 آمار کل آمار کل543217
54Dot221Dot29Dot4
تعداد کاربر آنلاین 32

گالری

icon-galeri